TOC Consulting

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Oprogramowanie TOC

Stock-M

Podstawowe działania umożliwiające nam zwiększenie zysku w firmie dystrybucyjnej, w łańcuchu dostaw to:

  1. Zapewnienie odpowiedniego zapasu, w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie;
  2. Zmniejszenie ilości obniżek cen, wyprzedaży, spisywania nadwyżek na straty;
  3. Zmniejszenie wartości kapitału zainwestowanego w zapasy;
  4. Zwiększenie efektywności procesów obsługi i kontroli, czyli zarządzania zapasami.

W tym właśnie celu stworzyliśmy Stock-M.

Stock-M umożliwia monitorowanie i zarządzanie zapasami w magazynach (centralnych i regionalnych) w sposób pozwalający na znaczące przyspieszenie reakcji na konieczność uzupełnienia zapasu i utrzymywanie odpowiednich ilości.

dowiedz się więcej - przejdź do strony Stock-M

 

Symphony

Symphony to wiodące na rynku oprogramowanie wspierające wdrożenie metod zarządzania TOC w obszarach Zakupów, Produkcji i Dystrybucji.
Oprogramowanie firmy Inherent Simplicity zawiera najnowsze know-how, dzięki ścisłej współpracy programistów z ośrodkiem rozwoju TOC założonym przez E.Goldratta.

Długie terminy realizacji, spóźnione dostawy, oscylujące stany zapasów, braki towarów w magazynach, to tylko niektóre symptomy dotykające większość łańcuchów dostaw. Można by uznać, że te symptomy opisują standardy branżowe, ale osiąganie jedynie standardowych wyników nie jest tym co firmy starają się osiągać. Nie mówiąc już o tym, że każdy z tych symptomów dramatycznie pogarsza osiągane wyniki.

Teoria Ograniczeń (TOC od ang. Theory of Constraints) systematycznie zajmuje się tymi zjawiskami od ponad trzydziestu lat. W tym czasie TOC stworzyła metodologię wyznaczania i usuwania z korzeniami przyczyn istnienia standardowych symptomów umożliwiając organizacjom dalszy rozwój. TOC była używana i sprawdziła się w różnych gałęziach przemysłu powodując wzrost dochodów, obniżenie kosztów, skrócenie czasu realizacji zleceń.

Symphony jest wiodącą i najbardziej kompletną platformą do wdrożeń rozwiązań TOC w obszarach zaopatrzenia, produkcji i dystrybucji. Symphony umożliwia wykorzystanie know how TOC aby zredukować czas realizacji zamówień, zoptymalizować poziomy zapasów a to wszystko w celu uzyskania w Twoim łańcuchu dostaw niespotykanego poziomu obsługi klienta i ostatecznie zwiększenia zyskowności.

 

Symphony wspiera procedury zarządzania TOC w:

Zakupy
Zwiększenie dostępności
Więcej
Produkcja Skrócenie cyklu produkcyjnego, zwiększenie niezawodności Więcej
Dystrybucja Zwiększenie rotacji, zwiększenie niezawodności Więcej